A környezettudatosságot játékos formában bemutató kisfilmek célja továbbra is az, hogy a legfiatalabb generáció számára közérthető módon mutassák be a fenntartható fejlődés alapelveit.
A kezdeményezés 2021 szeptemberében indult, amikor a SPAR egy tízrészes animációs szériát mutatott be óvodásoknak és kisiskolásoknak. A rövid, 40 másodperces epizódok a legkisebbek nyelvén meséltek olyan, a fenntarthatóság szempontjából meghatározó témákról, mint a szelektív hulladékgyűjtés, az élelmiszerpazarlás visszaszorítása, az egészséges életmód vagy az egyszer használatos műanyagok kerülése. A sorozat egyszerre tanít és szórakoztat, és most új részekkel bővül, szorosan illeszkedve az eredeti széria hangulatához és tartalmához. A népszerű szereplők - Szellőcske, Vizecske, Tüzecske, Földecske és Szívecske - visszatérnek, hogy új kalandokon keresztül ismét felhívják a figyelmet - több más téma mellett - a környezetvédelem fontosságára.
"Az új epizódok következetesen kapcsolódnak az első szériához - mind vizuálisan, mind tematikusan. A cél változatlan: érthető, élményszerű történeteken keresztül segíteni a gyerekeket abban, hogy már egészen fiatal korban megismerjék és elsajátítsák a fenntartható életmód alapjait. Hisszük, hogy a fenntartható jövő záloga az edukáció, és ennek a munkának már gyermekkorban el kell kezdődnie. Az ÖKO KALAND sorozattal olyan eszközt adunk a szülők és pedagógusok kezébe, amely játékos, mégis hatékony módon formálja a gyerekek szemléletét" - emelte ki Maczelka Márk, a SPAR Magyarország kommunikációs vezetője.
A "SPAR - a fenntartható jövőért" program részeként létrejött ÖKO KALAND sorozat újabb mérföldkő a vállalat felelős környezetvédelmi és társadalmi szerepvállalásában. A SPAR továbbra is elkötelezett amellett, hogy hozzájáruljon egy zöldebb, tudatosabb jövő megteremtéséhez - ahol a természet szeretete és tisztelete már gyerekkorban természetes értékké válik.
A SPAR felelős vállalatként hosszú távon gondolkodik, és olyan megoldásokat keres, amelyek fenntarthatóbb működést biztosítanak - legyen szó energiatakarékos technológiák alkalmazásáról, hulladékcsökkentésről, vagy épp a tudatos vásárlói magatartás ösztönzéséről. A fenntarthatóságot nemcsak működésében, hanem társadalmi szerepvállalásaiban is központi kérdésként kezeli, különös figyelmet fordítva az oktatásra és az ismeretterjesztésre.