Hírek
23579 hír az adatbázisban
Gyökérkezelés utáni fogfájás: normális dolog? (x)
Marketinginfo.hu - 2024-12-24 10:07
Egészségmarketing

Nagyon sokan már csak akkor fordulnak fogorvoshoz, ha igen erős fogfájással küzdenek. Pedig érdemes legalább félévente felkeresni egy fogászatot, kontroll céljából, hogy megelőzhessük a későbbi problémákat.

A rendszeres ellenőrzés során időben felismert fogászati problémák jellemzően könnyebben kezelhetőek, és így sokat spórolhatunk a pénztárcánknak is azzal, ha a későbbi költséges fogászati kezeléseket megelőzzük.

Jelentkezzünk hát be például a MesterDent Fogászati Rendelő fogászati állapotfelmérésére! Itt alaposan ellenőrzik a szakemberek a fogaink és szájüregünk állapotát, így akár egy esetleges gyökérkezelés is megelőzhető lehet.

Amikor gyökérkezelésre kerül a sor

Előfordulhat, hogy valamelyik fogunkat gyökérkezelni kell. Ez ma már egy abszolút rutinfeladat a kellő tudással és tapasztalattal rendelkező fogorvosok számára. A gyökérkezelés után fellépő fájdalom vagy érzékenység gyakori, de nem minden esetben jelent problémát.

Fontos különbséget tenni a régebben gyökérkezelt fogak fájdalma és a frissen kezelt fogak okozta kellemetlenség között. Ha egy már gyökértömött fog nyomásérzékeny, vagy duzzanat jelenik meg mellette, azonnal forduljunk a fogorvoshoz, mert ez komolyabb gondot jelezhet! A frissen gyökérkezelt fogak esetében azonban az enyhe fájdalom természetes velejárója a gyógyulási folyamatnak.

Miért fájhat a fog a gyökérkezelést követően?

A gyökérkezelés során a fertőzött vagy sérült szöveteket eltávolítják a fog belsejéből, majd a fogüreget tisztítják és lezárják. Ez az eljárás irritálhatja a környező szöveteket, ami kellemetlen érzést vagy enyhe fájdalmat okozhat. Az is előfordulhat, hogy a zsibbadás elmúltával tompa érzékenységet tapasztalunk, különösen, ha a fog gyulladt volt a kezelés előtt. Ezek a tünetek általában néhány napon belül enyhülnek, és a fájdalom fokozatosan megszűnik.

Hogyan csökkentsük a fájdalmat?

A fájdalom elviselésében segíthet a fájdalomcsillapítók használata, de csak akkor, ha szükséges. A gyökérkezelés után természetes, hogy a fog néhány napig érzékeny marad, hiszen a szöveteknek időre van szükségük a regenerálódáshoz.

Mikor keressük a fogorvost?

Mielőbb menjünk vissza a fogorvoshoz, ha erős, fájdalomcsillapítók hatására sem enyhülő fájdalmat tapasztalunk, vagy ha a helyzet 3-4 nap elteltével sem javul. A duzzanat, lüktető fájdalom, láz, illetve az arc vagy az íny megdagadása szintén olyan tünetek, amelyek szövődményre utalhatnak.

Mit tehetünk a gyors gyógyulás érdekében?

A gyógyulási folyamat elősegítése érdekében elengedhetetlen a megfelelő szájhigiénia fenntartása. A rendszeres fogmosás és a fogköztisztító eszközök használata segít megelőzni a fertőzéseket, és támogatja a fog regenerálódását. Az odafigyelés és a fogorvosi utasítások betartása nemcsak a fájdalom enyhítésében, hanem fogaink egészségének megőrzésében is központi szerepet játszik.




NYOMTATÁS       FÓRUM       KÜLDÉS E-MAILBEN      
Kapcsolódó cikkek:

  Fogászati szűrés az EFOTT-on
  Az idei OTP Bank Fogászati Roadshow
  Gyermekfogászatot segít a Cewe

További hírek ebben a kategóriában

Erre figyeljünk a lézeres szemmű...
Van, amit nem lehet pénzen megve...
A wellness pozitív hatással van ...
Valóban drága a lézeres szőrtele...