Azok a fegyverek tartoznak ebbe a jogi kategóriába, amelyek nem egybeszerelt lőszert használnak.
A muzeális fegyverek különleges helyet foglalnak el
A
Combat Zone muzeális fegyverek kínálatában olyan kiváló darabokkal találkozhatunk, mint a Keserű Micromax. Ez egy teljesen fémből készült hobbifegyver, aminek csak a markolatpaneljei vannak polimerből, hogy a fogás még kényelmesebb legyen. Ez az egyik legapróbb muzeális fegyver, ami Magyarországon elérhető. A Micromax revolver dobjába 6 milliméteres riasztópatronokat lehet tárazni, a pisztoly elsütőszerkezete Single Action only, így minden lövés előtt hátra kell húzni a kakast.
Dobkapacitása 5 darab riasztópatron, a méretét meghazudtoló módon nagy villanásra képes, a kialakításának köszönhetően pedig egyszerűen képtelen az elakadásra. A megjelenése is idézi a vadnyugati bárokban, szalonokban használt aprócska fegyvereket, ami nagy pozitívum, mivel ez teszi igazán népszerűvé a vásárlók körében. Ár-érték arányban is az egyik legjobb pénzügyi befektetés.
Természetesen a komolyabb muzeális fegyverek mellett sem szabad elmenni, mint amilyen a Keserű Onesta RB-SP puska. Hatalmas kalibere és robusztus megjelenése alapján már sokan ismerik. Single Action rendszerű, minden lövés leadása után a hüvelykujjunkkal meg kell feszíteni a kakast, ami a kényelmes markolatnak köszönhetően még könnyebben elvégezhető. A forgódobba 10 darab 5,5 milliméteres gömblövedéket lehet betárazni. A bükkfa előagyon és a markolaton minőségi munkát végzett a gyártó, ráadásul még csúszásgátló bemarásokkal is ellátták. A fa alkatrészek felületkezelése is tökéletes, kényelmes és biztos fogást nyújt a felhasználó számára.
Ne feledkezzünk el a karbantartásról!
A muzeális fegyverek csak úgy fognak hosszú távon is megfelelően működni, ha nem hanyagoljuk el őket. Már a tárolás is nagy odafigyelést igényel. Száraz, jól szellőző helyen kell tartani a fegyvereket. A túl magas páratartalom a rozsdásodást segíti elő. A közvetlen napfényt is jobb elkerülni, mivel a famarkolatokat és bőrtokokat károsíthatja.
A fémrészeket nagy odafigyeléssel kell tisztítani. Egy puha rongy vagy speciális rozsdaeltávolító, esetleg fegyverolaj azonnal kifejti a hatását. Az agresszív vegyszereket jobb elkerülni, nehogy maradandó kárt tegyünk a muzeális fegyverben.
Előzzük meg a problémát!
Rendszeres karbantartással, olajozással, páramentesítő eszközökkel tökéletes állapotban tarthatjuk a fegyvereket. Értékük idővel egyre csak nő, egy megfelelően kezelt darabot a későbbiekben akár haszonnal is tovább adhatunk. Továbbá tökéletes dísze lehet otthonunknak, de ha úgy tartja kedvünk, akár használhatjuk is őket.