Az UV-lámpákhoz használt izzóknak általában 4000 óra az élettartamuk, ami miatt sokan ezek mellett döntenek.
Természetesen a
Diamond Nails műkörmös lámpáinak az izzóinak élettartama nagyban függ attól, hogy otthoni felhasználóként vagy profi műkörmösként alkalmazzuk azokat. Akik csak saját használatra vásárolják meg, azoknak általában 6 havonta kell majd az izzókat kicserélniük.
Minden, amit egy jó LED-lámpáról tudni érdemes
Egy átlagos LED-lámpaizzó 5000 és 10 000 óra között képes üzemelni, anélkül, hogy cserére szorulna. Például a Diamond Nails kínálatában megtalálható LED-műkörömlámpa izzói akár 50 000 órán keresztül is képesek üzemelni, amelynek segítségével rengeteg gyönyörű zselés köröm készíthető. Ez a lámpa a konvex kötési technológiát alkalmazza. Az ívelt kialakítás lehetővé teszi, hogy a fény a lámpában az ezüst felületről visszaverődjön, így a köröm minden részére jut a fényből, és nem kell a körmök forgatásával bajlódni.
Zselés körömlámpa esetén hány wattos izzót válasszunk?
A wattok száma minden esetben azt jelzi számunkra, hogy mennyi elektromos áramot fogyaszt majd el a lámpa. A hatékonyságát ez nem jelzi, tehát nem fogjuk megtudni ebből, hogy mennyire lesz hatékony a munkavégzéskor, azaz mennyi idő kell majd neki a géllakk megkötéséhez. Egy alacsonyabb wattszámú lámpával jobb kötést is el lehet érni, de ez sok mindentől függ. Ilyen befolyásoló tényező az izzó energiahatékonysága, és azok elhelyezkedése, vagy magának a lámpának a fényvisszaverése.
Miről ismerhetjük fel a profi terméket?
Ma már 24 watt is elegendő lehet ahhoz, hogy tökéletes legyen a kötés, de ehhez 20 mW/cm2 UV-fényintenzitású és energiatakarékos lámpákat kell beszereznünk. Nézzünk szét a cégek kínálatában, és vásároljunk energiatakarékos terméket. A termékek ára nagyon gyorsan meg fog térülni, így akiknek fontosak a pénzügyeik, azok sokat spórolhatnak az energiaköltségeken.
Melyik a biztonságosabb, a LED- vagy az UV-körömlámpa?
Mind a kettő lámpa bocsát ki UV-sugarat, de olyan mennyiségben, amely nem ártalmas az egészségre. Természetesen számtalan cikk jelent már meg ebben a témában, de nem kell aggódni, hiszen használatukkal nem teszünk kárt az egészségünkben, mert teljesen biztonságosak. Akiket mégis aggódással tölt el a használatuk, azoknak érdemes körömkesztyűt vagy SPF kézkrémet használni. Figyeljünk azonban oda, hogy a krém a körmökre ne kerüljön, mert akkor a géllakkot nem lehet felvinni rá.
LED-lámpával meg tud kötni az UV-zselé?
Ma már vannak olyan profi termékek is, amelyek ezt lehetővé teszik. Járjunk nyitott szemmel, és nézzük meg a termékleírásokat, mielőtt megvásárolnánk a termékeket. Fontos, hogy pontosan tudjuk, hogy mit mivel lehet használni. Azok a lakkok, amelyeket kimondottan UV-lámpához ajánlanak, nem fognak megkötni a LED-lámpa alatt.