Pedig a beltéri levegőben fellelhető egészségre káros anyagok koncentrációja sokszorosan meghaladhatja az ablakon kívüli mértéket.
Ez különösen igaz azokra a helyekre, ahol nap mint nap sok ember megfordul
Ezért is alkalmaznak ezekben az épületekben különböző légkezelő berendezéseket, illetve légcsatornákat, amelyek ugyan biztosítják a levegő megfelelő szintű cseréjét, ám egyes eszközök részben vagy egészben felhasználják a helyiségekből visszavezetett, elhasznált levegőt is. Ennek eredményeképpen pedig a benne lévő vírusok és baktériumok egy részét is visszajuttatják a légtérbe, ezáltal elősegítve a betegségek terjedését.
Itt jönnek képbe az egyedileg megtervezett
Hollandimpex UV-C/germicidlámpás berendezések, amelyek a központi légkezelőbe vagy a légcsatornába beépítve pusztítják el a levegőben szálló kórokozókat. 280 nm alatti UV-C sugárzással képesek elpusztítani napjaink leggyakoribb kórokozóit, a felületen vagy levegőben élő baktériumokat, a vírusokat, a gombákat és a penészt.
De a cég munkatársai egyébként egy speciális tervező szoftver segítségével pontosan ki tudják kalkulálni, hogy egy adott méretű és kapacitású légkezelőbe vagy légcsatornába mekkora UV dózist biztosító egységet kell beépíteni a megfelelő hatékonyságú csírátlanítás eléréséhez.
Az ilyen épületekben általában háromféle légkezelési mód alkalmazható Az egyik légcsatornába épített UV4AIR Duct berendezés, amellyel biztosítható, hogy a különböző helyiségekbe folyamatosan csírátlanított levegő áramoljon be. Hatalmas előnye, hogy teljesen zárt rendszeren belül működik, vagyis az UV-C sugarak nem jutnak ki a környezetbe, így nem jelentenek veszélyt a közelben tartózkodókra. Tehát folyamatosan lehet vele sterilizálni a levegőt. Ráadásul az élettartama is rendkívül hosszú, általában 9 ezer óra, ami nagyjából 1 év folyamatos üzemelést feltételez.
De nagyon sok olyan épület van, például ipari üzemek vagy raktárak, ahol nincs külön légkezelő berendezés vagy kiépített légcsatorna, csak egy falnyílásba beépített ventilátor szállítja a külső levegőt. Ebben az esetben a UV4AIR Duct berendezéshez hasonló elven működő UV4AIR Simple-t építik be az említett ventilátor mellé.
A harmadik megoldás pedig az, hogy az UV4AIR Active készülék keringeti a helyiség belső levegőjét, és a beépített germicidlámpák csírátlanítják a rajta áthaladó levegőt.
Nem tud kialakulni rezisztencia
Bár véleményünk szerint már eddig is nagyon sok érvet felhoztunk az UV-C/germicidlámpás berendezések használata mellett, de a cikkünk befejezéseképpen még arra is szeretnénk felhívni az Ön figyelmét, hogy az UV-C sugárzás ellen nem tud kialakulni rezisztencia. Vagyis a mikroorganizmusok és a vírusok nem tudnak ellenállóvá válni a kezelés ellen, ami szintén hatalmas előnynek számít az alkalmazásukat illetően.