Hírek
23632 hír az adatbázisban
Masszív szerkezetek rétegragasztott fagerendából (x)
Marketinginfo.hu - 2023-07-11 11:18
PR

A hagyományos fagerenda helyett napjainkban egyre gyakrabban alkalmazzák a strapabíró rétegragasztott fagerendát a könnyűszerkezetes és a téglaépítésű házak építése során egyaránt.

A felhasználás népszerűségét a kiváló minőség, és a hagyományos gerendánál is nagyobb teherbírás indokolja.

A rétegragasztott gerendát a Káplár fatelep gyalult termékei között találod, hiszen a gyártási eljárásnak köszönhetően bútoripari minőségű termék jön létre. A cég a gyalult faanyagokon kívül jó minőségű fenyő fűrészárut, OSB lapot, rétegelt lemezt és tetőfedő anyagokat is forgalmaz.

Hogyan gyártják a rétegragasztott gerendát?


A rétegragasztott gerenda több réteg fa összeragasztásával készül. Gyártásához nagy szilárdsággal és kopásállósággal rendelkező, kiváló minőségű, hibamentes faanyagra van szükség, ami kellőképp rugalmas is. Így a borovifenyő, a lucfenyő, a tölgy és a bükk jöhet számításba, esetenként a nyír, bár ez utóbbi alacsonyabb szilárdsággal rendelkezik.

A gyártási technológia lényege tehát a jó minőségű faanyag kiválasztása és a megfelelő ragasztás. A szükséges hossz kialakítása érdekében hosszirányú toldást is alkalmaznak. A ragasztás környezetbarát melamin gyantával történik, ami nagyon erős rögzítést biztosítva, nagy teherbírású építőanyagot eredményez.

Az összeillesztés fázisát a burkolás követi, amely során a gerendákat I. osztályú, szép erezetű, előzetesen gyalult és csiszolt deszkákkal borítják be. Ezzel a technológiával szinte bútorminőségű termék keletkezik, amit nagyon sokféle építési célra felhasználhatsz.

A rétegragasztott fagerenda előnyei

A rétegragasztott fagerenda gyártási technológiájának eredményeként a késztermékben nagyon alacsony nedvességtartalom marad, így nem szükséges rovar- vagy gombaölő szerrel kezelni, hiszen nedvesség nélkül ezek a kártevők nem élnek meg a fában.

Így alkalmas olyan jellegű felhasználásra is, amikor közvetlenül érintkezik az ember az alapanyaggal, például játszótéri játékok, kerti pavilonok, gazdasági épületek, takarmánytárolók építésére is. Ebből a nagy teherbírású termékből kisebb keresztmetszetűre van szükség, mint normál fagerendából, így viszonylag szűk helyekre is tehetjük.

Milyen méretekben kapható a rétegragasztott gerenda?

A BSH rétegragasztott fa gerendát 10x10cm-es, 12x12cm-es, 8x16cm-es, 14x14cm-es, 16x16cm-es és 16x32cm-es méretben vásárolhatod meg. Hosszúságukat tekintve 4,5m-es, 6,75m-es és 13,5 m-es méretek közül választhatsz a felhasználási célnak megfelelően.

A gyakorlat azt mutatja, hogy a rétegragasztott gerendából általában kisebb keresztmetszetű is elegendő lehet, hiszen nagyon masszív anyagról van szó. Már a 12x12 cm-es gerenda is alkalmas lehet tetőszerkezeti elemek, födémek, előtetők, teraszok kialakításához. A 10x10 cm-es változatból például kerti bútorok nagy teherbírást igénylő részeit is elkészítheted.

A rétegragasztott fagerenda felhasználása igen sokrétű a kedvező mechanikai és esztétikai tulajdonságainak köszönhetően.




NYOMTATÁS       FÓRUM       KÜLDÉS E-MAILBEN      
Kapcsolódó cikkek:

  A szerkezetépítés lépései – az alapoktól a tetőig (x)
  A legkülönlegesebb téglaépületeket díjazták
  Átadták Magyarország első pozitív falát
  A Roche csatlakozik az ALD és a WWF fatelepítési programjához
  Design hulladéküvegből

További hírek ebben a kategóriában

Tudtad, hogy a hungarocellt nehé...
Miként lehet tartósan védekezni ...
A szerkezetépítés lépései –...
Amit a TEÁOR-rendszerről tudni é...