A pályázó megjelenése, az ő róla kialakuló első benyomás, a személyisége mind-mind jobban körvonalazódik ebben az esetben.
Ám a munkáltatóknak gyakran rengeteg jelentkezővel kell foglalkozniuk, ami rendkívül időigényes feladat. Az írásos pályázatok során is sokan szelektálódnak, de még így is maradhat bőven, akit szeretnének megismerni a cégvezetők vagy munkaügyesek.
A megoldás egy előszűrés lehet, amihez a modern technológia nyújt kiváló lehetőséget. A videós álláspályázat a
VeszpremAllas.hu oldalán is elérhető szolgáltatás, amely az önéletrajznál hatékonyabban és mélyebben teszi lehetővé a jelöltek előzetes bemutatkozását.
Mi az a videós álláspályázat?
A videós álláspályázat a hagyományos jelentkezési forma kiegészítése, mely jelentősen megkönnyíti a munkáltatók számára a kiválasztási folyamatot. Lényege, hogy a pályázónak egy előre elkészített videóban kell megválaszolnia a munkáltató által feltett kérdéseket.
Ez nem keverendő össze a videós állásinterjúval és a videós bemutatkozással sem. Az előbbi főleg olyan munkakörök betöltésénél alkalmazott módszer, amelyeknél nem szükséges a személyes jelenlét.
Az utóbbi pedig abban különbözik a videós álláspályázattól, hogy annak tartalma nincs megszabva. A videós pályázatban pedig konkrét kérdésekre kell a pályázónak válaszolnia, tehát ez akár sokkal célravezetőbb is lehet, hiszen a munkáltatónak lehetősége van olyan dolgokra rálátnia, amelyekre kíváncsi.
Mik a videós álláspályázat előnyei a munkáltató számára?
A videós jelentkezés a hagyományoshoz képest jóval több és relevánsabb információ megszerzését teszi lehetővé a pályázóról. Megmutatja egy olyan oldalát, amit a leírt szöveg alapján nem tudhat meg róla az álláshirdető: az arca, a hangja és a kisugárzása is bekerül a bemutatkozásba.
Remek alkalom az első benyomás megszerzésére, de ha valamiért nem felel meg az elvárásoknak a jelentkező, akkor itt meg is állítható a folyamat. Sok idő és energia spórolható meg vele, mivel lényegesen rövidebb idő alatt sokkal több jelentkező előszűrése kivitelezhető.
Nem utolsósorban pedig sokkal emberibbé teszi az ügy menetét a videós pályázat, hiszen belekerül a jelölt személyisége is a videóba.
Hogyan történik ez a gyakorlatban?
Az álláshirdető megszabhatja, hogy a jelentkezőnek kötelező-e videóban válaszolni a feltett kérdésekre. Azonban a pályázóra nézve nyilvánvalóan előnyösebb elbírálás kerül sorra, ha ennek eleget tesz abban az esetben is, ha nem előírt az effajta bemutatkozás, csupán egy lehetőség.
Ha hajlandó válaszolni a kérdésekre, az a komoly szándékait és az elhivatottságát tükrözi, ami mindenképpen jó pont.
Az álláskereső szemszögéből nézve is előnyös lehet ez a módszer, hiszen leendő munkáltatója naprakészségét, korszerűségét jelzi. A videó alapú álláspályázatok lényegesen nagyobb értéket képesek adni a munkáltatók számára is.
(x)