Vigyázzunk azonban, hogy ne essünk abba a hibába, hogy felületesen ugyanazt a pályázatot küldjük el minden egyes helyre.
Különböző cégeknek más-más elvárásai lehetnek a jelentkezőkkel kapcsolatban, célszerű ezeket az igényeket mindegyik cégnél figyelembe venni. Minden egyes pályázati anyagot szabjunk a pozíció követelményeihez!
Nézzük meg, hogyan épülnek fel az álláshirdetések, amelyeket a
GyorAllas.hu oldalán is szép számban találhatunk, majd azok alapján írjuk meg az önéletrajzunkat!
Pozíció megnevezése és bemutatkozás
Az álláshirdetés címe többnyire maga a pozíció elnevezése, aminek elolvasása után még ne visszakozzunk akkor se, ha úgy tűnik, nem nekünk szánták ezt a munkát. Előfordulhat ugyanis, hogy egészen mást takar, mint elsőre gondoljuk. A különböző cégeknél egészen eltérőek lehetnek a feladatok ugyanolyan elnevezésű munkakör alatt.
Először általában egy rövid bemutatkozást találunk a hirdető vállalatról, annak tevékenységi köréről nagy vonalakban. Ajánlatos jobban utánanézni, akár a honlapjukon vagy más forrásból. Mindenhol jó néven veszik, ha a jelentkező nagyfokú ismeretekkel rendelkezik a vállalatról.
Munkaköri feladatok, elvárások és előnyök
A feladatok felsorolása következik, melyekből megtudhatjuk, hogy pontosan mit takar a pozíció és milyen felelősséggel jár. Ezt követik az elvárások, melyben a velünk szemben támasztott alapvető követelményeket fogalmazzák meg a cégvezetők és a munkaügyesek.
Legtöbbször azt is leírják a hirdetésben, hogy melyek azok az előnyök, amelyekkel ha rendelkezünk, esélyesebbek vagyunk az állás betöltésére. Fontos tudni, hogy az elvárásoknak sem kell tökéletesen megfelelni a legtöbb esetben. Sok helyen rugalmasan kezelik, általában 70-80% már elegendő lehet. Nyilvánvalóan vannak olyan kompetenciák is, melyek mindenféleképpen szükségesek az adott munkakörhöz.
Végül pedig felsorolják, hogy mit kínálnak dolgozóiknak, ezt többnyire vázlatosan teszik, jelzőkkel és nem számszerűen, de kedvcsinálónak jó lehet.
Az álláshirdetés egyéb tartalmi elemei
Nagyon sok munkáltató él azzal a lehetőséggel, hogy fizetési igény megjelölésével kéri a pályázatok beadását. Mielőtt a hasunkra ütünk és beírunk valamit, alaposan nézzünk utána, hogy az ágazaton belül adott pozícióban milyen béreket találunk.
Vegyük figyelembe a képzettségünket és a tapasztalatainkat is, majd mindezek összevetésével állapítsunk meg egy bérsávot és azt írjuk be a pályázati anyagba. Nem érdemes túl alacsony összeget megjelölni, könnyen öngólt rúghatunk, mert azt az üzenetet hordozza, hogy lebecsüljük magunkat.
A hirdetés a jelentkezés módjának és helyének, esetleg idejének a meghatározásával zárul. Legyünk precízek és tartsuk szem előtt, hogy pontosan milyen anyagokat kérnek a pályázathoz!
(x)