A napelem árának megtérülésétől kezdve jelentős összeget spórolhatunk magunk és a családunk számára is, miközben a befektetett összeg az állami támogatásoknak köszönhetően akár nulla forint is lehet.
Akik nem jogosultak a 100%-os támogatásokra, azoknak is különböző pályázati lehetőségek állnak rendelkezésükre.
Mitől függ a napelemes rendszer hatékonysága?
Természetes attól, hogy mindenki, aki napelemes struktúrában gondolkozik, azt szeretné, ha a rendszer a lehető legjobb eredményeket tudná felmutatni, ami jelen esetben az, hogy nem kell többé a villanyszámlák miatt aggódni.
A hatékonyság több tényezőtől függ. Az egyik az időjárási jellemzők, melyek közül a napsütéses órák számán felül a hőmérséklet is jelentős szerepet tölt be. A másik legfontosabb pedig magának a napelemnek a típusa és a teljesítménye. Az
A1Solar Q Cells napelemek kiemelkedő hatékonyságú napelemes rendszereknek tekinthetőek.
A Q Cells napelemek a német precizitás megtestesítői, hiszen ötvözik magukban a jelenleg elérhető legmodernebb technológiai újdonságokat, mint például a PERC cellák és az egyedülálló Q.ANTUM technológia.
A napelemek igen sokfélék lehetnek. Az üvegfóliázott rendszerrel szemben az üveg-üveg paneleken alapuló szisztéma jóval magasabb termelést biztosít számunkra, ahogy a monokristályos, illetve polikristályos napelemekkel is jobb eredményeket érhetünk el egy vékony rétegű paneleken alapuló rendszerhez képest.
Talán nem meglepő, hogy a jobb teljesítményű panelek magasabb árfekvésűek, azonban érdemes megfontolni megvásárlásukat, és a jobb minőség mellett dönteni, hiszen ezeket a rendszereket valóban hosszú távra tervezik. A többletköltség ugyan nagyobb befektetést igényel kezdetben, azonban hosszabb távú, akár 30 éves garanciális idő, sőt, több évnyi biztosítás is jár hozzájuk.
Az időjárási tényezők hatása a teljesítményre
Sokan meglepődnek azon a tényen, hogy a napelemes rendszer a nyári időszakban általában nem tud maximális teljesítményt produkálni. Ennek az az oka, hogy a magas hőmérséklet miatt a napelempanelek teljesítőképessége csökken. Éppen ezért, bár kevésbé süt a nap a tavaszi, illetve az őszi szezonban, mégis magasabb eredményeket produkálnak.
Ha csökken a napsütéses órák száma, illetve a felhősebb időszakok alatt kevesebb fény éri a napelempaneleket, akkor emiatt kisebb termelésre számíthatunk. Ugyanígy hatással vannak a produktivitásra a panelekre esett falevelek, illetve a hó is. Ezek letakarításával jelentős többletenergiát termelhetünk.
Napi ingadozások a teljesítményben
Az időjárás változásain túl a napszakok is döntő befolyással bírnak a termelékenységre. Így például az éjszakai órákban egyáltan nincs energiatermelés. A változó körülmények közepette az energiaigényt a szaldós rendszer segítségével hatékonyan kompenzálhatjuk. A jól megtervezett rendszer az összes tényezőt figyelembe veszi.