Lássuk tehát, hogy milyen szempontok alapján érdemes redőnyt választanod! Majd nézzük meg azt is, hogy miként tudsz gyorsan megszabadulni a régi redőnyödtől. Végül pár tippet is adok az új kivitel hosszú életéért.
Redőnyválasztás előtt állsz? Ezekre mindenképp gondolj!
Amikor redőnycserére adjuk a fejünket, vagy épp először szerelünk fel új redőnyöket, érdemes kicsit végiggondolni, hogy mi a célunk. Egy jól megválasztott darab ugyanis akár évtizedekig is ki fog szolgálni minket. Először is jó, ha tudod, hogy műanyag és alumínium redőnyöket szoktak ma már felszerelni, a faredőny már nem jellemző. Ettől függetlenül famintás redőnyt még mindig szerelhetsz fel, ha neked az tetszik.
Azt is érdemes tudnod, hogy egy redőnynek nem csak a sötételésben van szerepe. A sötételésen túl a lakás hőmérsékletét is kiválóan lehet vele szabályozni. Nyáron leengedve fokokat is nyerhetünk a forróságban, míg télen nehezebben távozik általa a hő a szobából az ablakainkon keresztül. Továbbá a hőszigetelő képessége mellett kiváló hangszigetelő tulajdonságokkal is bír.
Nézz szét a Redőny Diszkontnál, ahonnan bátran
ajánlom az új alumínium redőnyöket, melyek redőnylécei poliuretán habbal töltöttek, ezzel kimaxolva hatékonyságukat. Ez a habtöltés még ellenállóbbá, még jobb hang- és hőszigetelővé teszik a redőnyt, így mindenképp érdemes ilyenben gondolkozni.
Így szedd le gyorsan a régi redőnyt
Ha tudod, hogyan kell felszerelni egy redőnyt, akkor könnyű dolgod lesz, ugyanis ugyanúgy kell le is szerelni, csak visszafelé. De nézzük a lépéseket röviden:
1. A gurtnit szabadítsd ki az automatából.
2. Csavarozd le a gurtnibevezetőt és a gurtnigyűjtő automatát.
3. Vedd le a külső csavartakarókat, hogy hozzáférj a csavarokhoz.
4. Minden csavart csavarozz ki. Előfordulhat, hogy csak a két lefutóban vannak, de akár a redőnytoknál is találhatsz belőlük.
5. Vedd le a redőnyt a helyéről.
Ezt követően, ha a redőny még használható, akkor eladhatod, vagy ajándékozd el valakinek, akinek szüksége van rá. Ha viszont kuka, akkor ügyelve a szelektív hulladékgyűjtésre, szabadulj meg tőle.
Így lesz hosszú életű az új redőnyöd
Fontos tudni, hogy egy redőny alapból hosszú-hosszú évekre van tervezve. Különösebb karbantartást nem igényel. Ugyanakkor azzal számolni kell, hogy az idő múlásával egyes "kopóalkatrészek", melyek napi használatban vannak, megadják magukat.
És itt jön a trükk, amivel hosszú életűvé tudod varázsolni a redőnyöd! Tudom, hogy manapság már arra van berendezkedve mindenki, hogy ha valami elromlik, akkor másikat vesz. A redőnyöddel ne tedd ezt! Pótold az elromlott alkatrészt például a fent említett Redőny Diszkonttól, és egyszerűen cseréld ki.