Hírek
23639 hír az adatbázisban
WWF Nagy Ugrás az EFOTT-on
Marketinginfo.hu - 2019-07-03 11:53
Outdoor/indoor

A WWF Magyarország központi eseményének 2019-ben az EFOTT fesztivál ad otthont, ahol a résztvevők közös vízbe ugrással hívják fel a figyelmet éltető vizeinkre.

A víz az élet alapja - épp ezért nem mindegy, hogy élővizeink milyen állapotban vannak. Az egészséges édesvízi ökoszisztémák rendkívül fontos szerepet játszanak az emberek életében: tiszta ivóvizet adnak, elnyelik és megkötik a kibocsátott szén-dioxidot, élelmet biztosítanak, emellett pedig rekreációs funkciót is betöltenek. Ennek ellenére a vizesélőhelyek, tavak és folyók azok az ökoszisztémák, amelyek élővilága a legnagyobb mértékben csökken a Földön: az édesvízi gerinces fajok populációi az 1970-es évek óta 83%-kal zsugorodtak. Vizesélőhelyeink 87%-a eltűnt, és folyóink közel 50%-át már jelentősen átalakítottuk.

Ugorjunk egyszerre a természetes vizekért!

A kormányoknak, döntéshozóknak, a vállalatoknak és az egyéneknek is hatalmas a felelőssége abban, hogy megőrizzék vagy éppen visszaállítsák vizeink jó ökológiai állapotát. Éppen ezért fontos lépés, hogy a természettel újra harmóniába, a vizekkel újra kapcsolatba kerüljünk. Ezt hivatott népszerűsíteni a Nagy Ugrás is, ami egy 14 éve tartó európai kezdeményezés. Minden év július második vasárnapján Európa-szerte több mint 500 helyszínen százezrek ugranak egyszerre a folyókba és más természetes vizekbe, ezzel éltető vizeinkre irányítva a figyelmet. Az első hivatalosan meghirdetett Nagy Ugráson 2005-ben több mint 250.000 embert sikerült mozgósítani, akik 22 ország 31 folyójába ugrottak egyazon időpontban.

Magyarországon 2008-ban ugrottunk először. Azóta számos település már hagyomány jelleggel minden évben megrendezi a saját Nagy Ugrását. Az egyes helyszíneken pedig különböző programokkal színesítik az eseményt: volt, ahol szemétszedéssel, máshol sárkányhajó-versennyel és környezetvédelmi előadásokkal, de névtelen pataknak is adtak már hivatalos nevet a Nagy Ugrás során. "Idén is várjuk a településeket, közösségeket, baráti társaságokat, hogy rendezzék meg a saját Nagy Ugrásukat, és csobbanjanak július 14-én 15 órakor! Bárki összefoghat: egy egész település, egy baráti társaság, egy szövetség tagjai vagy akár egy cég munkatársai is. A lényeg, hogy több ezer emberrel egy időben ugorjunk mi is vizeinkért" - mondta Antal Alexa, a WWF Magyarország kommunikációs vezetője.

Idén az EFOTT-on ugrunk!

A WWF Magyarország központi Nagy Ugrása idén a Velencei-tóba csobban, méghozzá az EFOTT keretein belül, ahol a stégről együtt ugrunk a vízbe a fesztiválozókkal. Te is a fesztiválon leszel? Akkor vésd a naptáradba július 14-e 15 órát, és figyeld a hangosbemondót, ahol hallani fogod az ugrás részleteit. Csobbanni természetesen matracról, vízibicikliről, de kisebb létszámban a vízbe vezető lépcsők aljáról is lehet.




NYOMTATÁS       FÓRUM       KÜLDÉS E-MAILBEN      
Kapcsolódó cikkek:

  Az Óbudai Egyetem lesz az idei EFOTT házigazdája
  Retróban is gazdag lesz az idei EFOTT
  A Scooter is érkezik az EFOTT-ra
  Egy nappal hosszabb lesz az EFOTT
  Flo Rida iden is az EFOTT-ra készül
  EFOTT: 98%-ban kész a zener program
  Az EFOTT fesztivál közzétette fő fellépőlistáját
  Munkaerő-toborzó Volánbusz az EFOTT-on
  Fogászati szűrés az EFOTT-on
  A PET Kupa a tiszta vizekért
  Kitelepült az EFOTT-ra a Mercedes-Benz Gyár
  A Rossmann Beauty Land következő állomása az EFOTT
  A Nagy Ugrás a WWF szervezésével
  A WWF Nagy Ugrás
  Elismerés a medvés-gördeszka kampánynak
  A Jófogás az EFOTT-on
  Sikeres a Coca-Cola WWF összefogás
  Tízezrekkel csobbant a WWF és Coca-Cola
  A Nagy Ugrás Coca-Cola támogatásával
  WWF - Cola akció a Víz Világnapon

További hírek ebben a kategóriában

Mi minden készíthető famintás al...
Vörös rózsa Valentin-nap alkalmá...
Hatrészes plakátkampánnyal hirde...
Egyesült a két svéd outdoor márk...