|
Egészségesebbé teszi termékeit több cég Spanyolországban
MTI + Marketinginfo.hu - 2019-01-29 14:01
Egészségmarketing
Kötelezettséget vállalt termékei egészségesebbé tételére, a cukor-, zsír- és sótartalom átlagosan 10 százalékos csökkentésére 400 élelmiszer- és vendéglátóipari cég Spanyolországban.
"Ez egy mérföldkő, hatalmas erőfeszítés az ágazat részéről" - értékelte María Luisa Carcedo spanyol egészségügyi miniszter a szaktárca és a cégek között létrejött megegyezést. A politikus szerint a spanyol felnőtt lakosság 54 százaléka, a gyerekek 40 százaléka túlsúlyos, ezen belül a felnőttek 17, a gyerekek 18 százaléka elhízott. Rosszabb az arány az alacsonyabb jövedelemmel rendelkező családok esetében, akiket jobban érint a rossz táplálkozás okozta elhízás - tette hozzá, és felhívta a figyelmet arra is, hogy az egészségtelen étrend több halálesetért és betegségért felelős, mint az alkohol, a dohány és a drogok. A megállapodásban 13 kategóriába sorolták a különböző termékeket, és csoportonként határozták meg a cukor-, zsír- és sótartalom elvárt csökkentését. Például a húskészítmények esetében a cukortartalom 10 százalékos, a zsírtartalom 5 százalékos, míg a sótartalom 16 százalékos csökkentése szerepel. A 2020-as céldátummal elfogadott együttműködési megállapodás összesen mintegy 4000 élelmiszeripari terméket érint. Az aláírók között nagy nemzetközi élelmiszer- és üdítőgyártó cégek, például a Kellogg's és a Coca Cola, szupermarket-hálózatok, például a Carrefour és a Lidl, továbbá étteremláncok, például a McDonald's és a KFC is szerepelnek.
Kapcsolódó cikkek:
A digitális rendszer fontossága a vendéglátóipari szektorban
Miért nem reggelizünk egészségesebben?
Az egészséges életmód segít megelőzni a stroke-ot
Egészséges-e a fekete színű élelmiszer?
L'Oréal és az UNESCO az egészségesebb életért
Egészséges nassolás témában indít kampányt a Lidl
A franciák ötödének nincs elég pénze egészségesen táplálkozni
Ilyen a munkahelyi étkezési rutinunk
Az életmódbeli tudatosság az alkoholfogyasztásban
|