|
Az MVM Paksi Atomerőmű Nemzetközi Minőség-Innováció 2017 díjat nyert
MTI + Marketinginfo.hu - 2018-02-13 09:21
Márkák
Az MVM Paksi Atomerőmű Nemzetközi Minőség-Innováció 2017 díjat nyert a nagyvállalati kategóriában.
Molnár Pál, az Európai Minőségügyi Szervezet Magyar Nemzeti Bizottságának (EOQ MNB) elnöke, a pályázat nemzeti koordinátora elmondta, a Paksi Atomerőmű a VVER-440 típusú atomerőművi blokk üzemeltetési ciklusának hosszabbíttatásával pályázott, és nyert nemzetközi díjat. A bíráló bizottság kiemelte, hogy az üzemeltetési ciklus meghosszabbításával nőtt a biztonság, javult a gazdaságosság és csökkent a környezetterhelés - tájékoztatott Molnár Pál. A Minőség-Innováció nemzetközi pályázatot a finn államelnök 2007-ben alapította, a pályázathoz - meghívás alapján - Magyarország 2013-ban csatlakozott, azóta minden évben eredményesen szerepel - mondta Molnár Pál. A nemzetközi kiírásra beadott pályázatokat első körben nemzeti szinten bírálják el, a 2017. évi kiírásra 27 magyar beadott pályázatból 7 kapott nemzeti szinten elismerést, és mindegyiket befogadták a nemzetközi verseny döntőjébe, ahol 14 ország 86 pályaműve versenyzett különböző kategóriában - tájékoztatott a nemzeti koordinátor.
Kapcsolódó cikkek:
Az innováció varázsa: az elektromos zárak forradalma (x)
'A nukleáris energia használata nélkül a klímacélok elérése lehetetlen'
Tizenkilenc naperőművet épített az MVM
Négy oktatási intézmény nyert az MVM okosbútor-pályázatán
ÚJABB MAGYAR ATOMENERGETIKAI EXPORT-SIKER
Elindult az ország legnagyobb Csináld magad! pályázata
A Minőség-Innováció 2018. évi pályázat
Pekárik Géza a Paksi Atomerőmű Zrt. új vezérigazgatója
Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. alkotótábort szervez
|