Hírek
23882 hír az adatbázisban
A digitalizáció versenyelőny az ipari gyártásban
Marketinginfo.hu + MTI - 2016-08-17 13:00
Kutatás

A Siemens Zrt. megbízásából a GKI Digital készített közép- és nagyvállalat körben felmérést.

Az ipari gyártással foglalkozó vállalatok 67 százaléka digitalizációs fejlesztéseket tervez a következő három évben, a fejlesztésektől a megkérdezettek 91 százaléka a termelés folyamatainak jobb nyomon követését, 85 százaléka a tervezés hatékonyságának növelését, 78 százaléka pedig a termelési hibák erőteljes csökkentését várja - derül ki a Siemens Zrt. megbízásából a GKI Digital által mintegy 2000 magyar közép- és nagyvállalat körében készített legfrissebb reprezentatív felmérésből.

A közlemény szerint a kutatás az energiaágazat, az egészségügy, a közlekedés, az ipari gyártás, a szállítás, valamint a közlekedés és ingatlanfejlesztés, illetve az üzemeltetés területén működő cégekre vonatkozik. A felmérésbe bevont vállalatok 61 százaléka már több mint 3 éve folytat digitalizációs fejlesztéseket, korszerűsítéseket. Bár a válaszadók szerint a fejlesztések túlnyomó részben sikeresnek tekinthetők, arra is felhívták a figyelmet, hogy a jövőbeni informatikai fejlesztéseket hátráltathatja például a tulajdonos vagy az anyavállalat ellenállása, illetve a képzett munkaerő hiánya.

A közlemény idézi Jeránek Tamást, a Siemens Zrt. divízióvezetőjét, aki kifejtette: a digitalizáció alapvetően változtatja meg az ipari gyártást, ugyanis azok a vállalatok, amelyek sikeresen birkóznak meg a hátráltató tényezőkkel, jelentős versenyelőnyre tesznek szert. "A fejlesztések révén gyorsabban és költséghatékonyabban végezhető a gyártás teljes folyamata a tervezéstől a kivitelezésig" - tette hozzá.




NYOMTATÁS       FÓRUM       KÜLDÉS E-MAILBEN      
Kapcsolódó cikkek:

  A lemezstancolás ipari jelentősége (x)
  Megállapodást kötött a Siemens és az Innovációs és Technológiai Minisztérium
  Korszakhatárhoz érkeztek a magyar nagyvállalatok
  Újabb digitalizációs robbanás fenyeget
  A németek is tartanak a munkahelyi digitalizációtól
  Digitalizáció a vállalati dokumentum kezelésben
  A Siemens pályázat nyertesei
  Gyorsuló, de szerény növekedés
  A digitalizáció a jövőbeni versenyképesség kulcsa
  K+F központot nyit a Siemens a szomszédban

További hírek ebben a kategóriában

Tudatos tervezéssel válik igazán...
A magyarok szerint ezek a karács...
Csak keveseknél nőtt a profit 20...
Másképp gondol az alkoholmentes ...